قناعت گر به بادامی بسازد یعنی!/ راه اندازی مرکز مجازی مطالعات ژاپن

یک

http://japanstudies.ir/wp-content/themes/Japan/images/bg-c.png

سر به راه اندازی و اداره مرکز مجازی مطالعات ژاپن گرم کرده ام این روزها

ژاپن دوستان و ژاپنی دانان برای کمک بشتابند!

دو

مورخ معاصر و نظرات بسیار کارشناسی اش! در باره سریال جومونگ و مردم کره در گفت و گو  با ایسنا:

خسرو معتضد

خسرو معتضد با تاکید بر این که ما نباید در فیلم‌ها و سریال‌هایمان از تاریخ ایران غافل شویم، به سریال پربیننده و کره‌ای «افسانه جومونگ» اشاره کرد و پرسید: شما فکر می‌کنید تاریخ کره چند تا حادثه دارد؟!

وی در پاسخ به پرسشی درباره‌ی اقبال مخاطبان ایرانی از سریال‌های کره‌یی، اظهارکرد: در مورد تاریخ ایران، کره اصلا قابل مقایسه با ما نیست. کره یک کشور 99 هزار کیلومتر مربعی است که الآن البته من با نگاه حسرت به اتومبیل‌هایی که می‌سازد نگاه می‌کنم.

تعجب هم می‌کنم؛ چه‌طور مردمی می‌توانند حلزون، جلبک و گوشت‌هایی را که در ایران اصلا فکرش را هم نمی‌کنیم بخورند و اتومبیل‌هایی به این قشنگی و استحکام را تولید کنند.

از نظر تاریخی اصلا کره به حساب نمی‌آید!


/ 11 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رویا

باید خانم انادا رو گول می زدید یه بار کله پاچه به جای آبگوشت به خوردش می دادید تا بعدش بفهمه سوسک خوشمزه تره یا کله پاچه[نیشخند]

رویا

در ضمن در مورد برخی مسائل و وقایع و روزگذرها باید بگم: یا حضرت عباااااااااااااس !

بیژن آریا Bijan Ariya

درود بر گرامی همدل. مشکلی پیش آمده...نه برای من...برای پرشین بلاگ و در نهایت برای بلاگ و بلاگ نویسی در ایران. اگر دوست داشتی بدانی چه شده به وبلاگ من بیا. شادوپیروزباشی. بدرود.

صبور

یه چیز جالب این اواخر درباره ژاپن شنیدم اونم این که یه جور صنایع دستی (یا شایدم حالا دیگه ماشینی) دارن خیلی شبیه دارایی (ایکات) خودمون.که یه جور زیر انداز هستش. وحتی طرح و رنگاشم با دارایی ما هماهنگه... اما این آقای معتضد حرف جالبی زده در مورد کره ... اما خداییش نتیجه گیری بر حسب ربط دادن چیزایی که کره ای ها می خورن با چیزایی که می سازن از اون نظریه ها بودا... هرچند فردوسی هم گفته ((ز شیر شتر خوردن و سوسمار.....)) الخ در مورد آن پست کذایی وبلاگ بنده هم باید بگم نمی دونم چرا اونجوری که گفتید شده. فقط می دونم در نهایت اندوه نوشته شده... راستی اندوه سرده؟

وحید

سلام. ما شما را خواندیم. به وبلاگ تازه نو شده ی طنز حقیر هم سری بزنید. ضرر نخواهید کرد. اگر لینک کردید هم که چه بهتر. یعنی لینک کنید. خوشحال می¬کنید جوانی را.

هايدي

پيش خودم فكر مي كنم ...واقعاً چه همتي مي خواد يادگرفتن زبون ژاپني......جومونگ رو هم هيچ وقت دنبال نكردم..خسرو معتضد هم كه كلاً خيلييييي مورخه :)

زهرا

همه میدونن خسرو معتضد غیر از دروغ چیزی نمیگه اگه حرف راست میزد اینقدر صدا و سیما پیاز داغشو زیاد نمیکرد نگران نباش گلم این نیز بگذرد [پلک]

سال پایینی

همیشه فکر می کردم که ازت خوشم بیاد یا متنفر باشم ازت. اما حالا که می بینم حتی به طنز هم به تیکه کوچیک به ا.ن ننداختی تصمیم گیری برام راحت شد!