یک بگومگوی گل آقایی!

گل آقا:

می زنیم تا می توانیم حرف حق(17)

در این مطلب قول داده بودیم سراغ اهالی طنز برویم و از آنها درباره سالگرد تولد هفته نامه گل آقا و حواشی آن سوالهایی بپرسیم. در ادامه سراغ اهالی وبلاگستان هم رفتیم و نظر آنها را درباره طنزگل آقایی، انتخابات و ... جویا شدیم، می توانید بخش شانزدهم این گفتگوها را بخوانید:

http://golagha.ir/uploads/news/news/88-03/fotofainal876456.jpg


بگومگو با عباس حسین‌نژاد

1-پارسال اولین شماره هفته نامه را که دیدید زیر لب با خودتان چه گفتید؟
پارسال بهار دسته جمعی رفته بودیم زیارت، برگشتنی یه دختری خوشگل و با محبت، همسفر ما شده بود همراهمون میومد و ایشان به بنده گفتند که هقته‌نامه گل‌آقا دوباره منتشر می‌شود و من از لحاظ لبی چیزی نگفتم ولی از لحاظ دلی خیلی خوشحال شدم!


2-انتشار مجدد گل آقا چه تاثیری در فضای مطبوعاتی و اینترنتی کشور داشت؟
ببینید ما نیاز به طنز درست داریم ولی تجمیع تجربه‌های نویسندگان قدیم و گنجشک‌های امسالی (یعنی همین شبیه ماها!) در  گل‌آقا می توانست صورت بگیرد اما در قالبی جدید و فرار از کلیشه‌ها، من منتظر چنین حادثه‌ای بودم...


3-تحمل و نقد پذیری مسوولان در دوره جدید، نسبت به فضای اینترنت (بخصوص طنزها و کاریکاتورهای اینترنتی) چه تفاوتی با دوره قبل داشت؟
در کل به دلیل ظهور، حضورو بروز رسانه‌ی پرمخاطب، بی‌پرده و در بیشتر موراد بی‌تربیتی (به قول ننه جانمان!) مثل پیامک، پوست مردم و مسؤولان  از لحاظ تحمل‌پذیری و نقد، به اتفاق! کلفت شده است و طنز و کاریکاتور به ویژه در اینترنت نیازمند قوی‌تر شدن با در نظر گرفتن فضای خلاقانه‌است برای حضور بیشتر در بین مردم و فضای فرهنگ، ادبیات، اجتماع و سیاست! چون خیلی‌ها به جای اینکه طنز بنویسند مستقیماً فحش می‌نویسند به خیال طنز! خدابیامرز استاد احترامی نیز تأکید بر این داشتند که طنزپرداز باید طنزش را بنویسد و حق ناسزاگویی ندارد!


4-در روزهای نزدیک انتخابات جای گل آقا خالی هست یا نه؟
البته فضای خوفناکی است یعنی آدم می ترسد بی‌خودی و باخودی! و نیازمند تلطیف فضا با طنز و نمود بارزش گل‌آقا هستیم ولی بددهانی انتخاباتی چنان فزونی یافته که مسلمان نشنود و ترجیحاً کافر نبیند! من آرزو نمی‌کنم که کاش گل‌آقا در این روزها می‌بود چون خیلی سخت بود از بین کاندیداها بتواند طرف کسی را بگیرد و سیبل تهاجم دوستان و دشمنان نشود!


5-نظر شما درباره این شعر گل آقا:
یک زبان دارم دو تا دندان لق       می زنم تا می توانم حرف حق
این شعر مانیفست طنزپردازی‌ای است که خودش را مصلح اجتماعی می‌داند، دقیق، کامل و عمیق!


6-با کلمات طنز –کشک- وبلاگ و سیاست یک جمله بسازید.
خودسیاست‌مدار‌بینی مفرط منجر به کشکی‌نویسی در وبلاگ‌های طنز می‌شود قبول ندارید یعنی؟


7-آرزویی که برای سایت گل آقا دارید؟
آرزو دارم یکهو صبح پا نشوید مثل ما ببینید هاست سایت‌تان را آمریکایی‌های نامرد به بهانه تحریم و از این بازی‌ها دیلیت کرده‌ باشند از بیخ!

آرزو دارم بخش‌های بین‌الملل خوبی برای سایت راه بیندازد و چندین زبان را هم پشتیبانی کنید و نویسندگان طنز را به زور چماق! مجبور کنید کمی جهانی‌تر ببینند و بنویسند برای مخاطب جهانی! مگرچی‌تان از برخی سایت‌های دیگر  کم است؟

آرزو دارم در جست‌جوی کلمه طنز در حداقل ده رکورد اول گوگل سایت گل‌آقا بیاید.

آرزو دارم خیلی پولدار هم بشوید بعد بیایید دست ما را هم بگیرید!

/ 7 نظر / 19 بازدید
سعید

به خاطر شادی روح ندای آقا سلطان و مطلع شدن از مکان دفن آن گل زیبا . به بلاگ من سر بزنید . درود بر شما

علی کرمی

من یک بوسه می‌گذارم اینجا - دوست داشتی بردار و بچسبانش به لپت! [ماچ]

رویا

دل خوشی داری برادرجان این روزها.خوش به حالت...

آنتی

من هم دل خوشی دارم اساساً

رویا

اما اين دلخوشي برادر عباس از يك مدلهاي غريبي است آنتي جان[چشمک]

لبخندایرانی

سلام به شما وبلاگ نويس توانا ودوست ناآشناي من اميدوارم حالتون خوب وزندگي بركامتان شيرين همچون عسل باشد وبلاگ خوبي داريد از ديدن آن لذت بردم اگه دوست داشتي يه سر به ما بزن واگرخوشت اومد مارو لينك كن خبر بده تا شما رو لينك كنيم ممنون و تشكر از اين همه سليقه اي كه در وبلاگت به كار بردي

زهرا

چه کار کردم تا بازدید وبلاگم 50 برابر شده من هم مثل شما وبلاگ دارم. حدود یکسال است که هر وقت فرصت می کنم آن را آبدیت می کنم. اما دریغ از یک بازدید کننده. اما از وقتی که با جهان باکس آشنا شدم آمار وبلاگم 10 برابر شده. حالا که آمارم فقط با یک لینک باکس 10 برابر شده اگر پنج لینک باکس در وبلاگم بذارم چی می شه؟ درسته آمار بازدید کنندگان 50 برابر می شه. شما هم امتحان کنید. لینک باکسهای پیشنهادی من اینه. جهان باکس http://www.jahanbox.com/ امین باکس http://www.aminbox.com/ آرام باکس http://www.arambox.com/ ارم باکس http://www.erambox.com/ جوان باکس http://www.javanbox.com/