آی آر ِ من کجای؟ آی آر چه بی وفایی؟!

داشتم یک سری دامنه ثبت می کردم توی سایت مرکز ثبت دامنه نقطه-آی‌آر (‎.ir) »» ، که رسیدم به یک دامنه جالب، یعنی گفتم امتحان کنم ببینم موجود است یا نه! حالا دامنه چه بود؟ آزادی دات آی آر azadi.ir که برخوردم به این جمله: این دامنه برای ثبت ممنوع است(؟!؟) این هم تصویر صفحه:


چه دلیلی می تواند داشته باشد ثبت دامنه آزادی ممنوع باشد؟
آیا هنوز ما از چیزهایی می ترسیم که هیچ ترسی ندارند؟
سیاستگذار ِ ممنوعیت دامنه های آی آر چه کس یا کسانی هستند؟ و وقتی داشت یا داشتند کلمه آزادی را به دامنه های ممنوعه اضافه می کرد، چه اندیشه ای در سر داشت یا داشتند؟
لیست دامنه های ممنوعه آی آر را که عموماً نام های ملی، استانها و شهرستانها هستند در اینجا ببینید!

 

/ 7 نظر / 33 بازدید
بشیر

سلام مردم ، خجالت می کشم از شما ! روم نمی شه دعوتتون کنم ولی اگه اومدید حتما" تا آخر بخونید دوست داشتی یادگاری بنویس تصمیم با خودت مردم لطفا"حلالم کنید !

کلاش

ای ول !!! عجب نکته سنجی توووپی !

باد صبا

سلام بر دوست گرامی! من هم چند تا دامنه رو میخواستم ثبت کنم، گفتن ممنوعه. اینا بودن masih - shia - shiite - ممنوع بودن اینا به خاطر ویژگی خاصیه که این اسمها دارن و ظاهرا به افراد معمولی نمیدن، بلکه به نهادها و موسساتی میدن که در این زمینه خاص مشغول به کار هستن. اما اینکه شما از این ممنوع بودن دامنه آزادی، یه متن قشنگ و سیاسی نوشتین، از خوش سلیقگیتونه. وگرنه فکر نکنم انگیزه این ممنوع بودن، مخالفت با آزادی باشه. موفق و پیروز باشید. این شبها ما رو هم دعا کنید حاجی.

محبوبه

عجب... به قول شاعر: از دیو ودد ملولم و آی آرم آرزوست!![تعجب][چشمک][نیشخند]

امین

نکته‌سنجی بامزه ولی نامعتبری است! این دامنه در اختیار Yamazar Consulting Co است. این‌جا را ببین: http://www.persianservices.com/domain/whois/azadi.ir

گرفتار

حق دارن... چون هیچ کس نمی دونه چگونه باید ازش استفاده کرد، بهتره فعلاَ لجن مال نشه، تا وقتی که به کار اهلش بیاد. مثل میراث فرهنگی که زیر خاک داریم و می دونیم که داریم، اما جرات بیرون آوردنش را نداریم، چون می دونیم که اگه بیاد بیرون یا قاچاقی می فروشیمش، یا با میخ روش اسممون رو می کنیم... باز هم معتقدی باید از زیر خاک در بیاد و دست هر کس و ناکسی بیفته؟ میان دانستن و معتقد بودن تفاوت بسیار است.